Середа, 23.08.2017, 05:15

Олександропільський НВК

РеєстраціяВхід Головна Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость, | RSS
Мій профіль Вихід
< "Портал Класна Оцінка"> <"ІСУО-Дніпропетровщина"> <"ІОM -«Мої знання»"> <"Cолонянський відділ освіти" > <"Cолонянська ЗОСШ №1" > <"CолШкЛабНовІнфТех"> <"Солонянська ЗОСШ №2"> <"ЦДЮТ"> <"ДніпроWiki"> Анализ сайта on line Раскрутка сайта, Оптимизация сайта, Продвижение сайта, Реклама! Український портАл Яндекс.Метрика
Діючі проекти освіти

Wiki-сторінка

Школа заснована земством в 1898 році. Спочатку була початковою . Розміщена була в 3-х корпусах. В 30-х роках минулого століття стала семирічною, а після Вітчизняної війни - середньою Перший випуск десятикласників був у 1954 році. В 1974 році були добудовані корпуси та плац біля школи. В 1980 році збудована їдальня. В 1992 році було збудоване нове двоповерхове приміщення школи. В старому приміщенні навчаються учні молодших класів та розміщений дитсадок.

школа
Олександропільська середня школа була заснована в 1898 році.
Спочатку це була трьохкласна церковно-приходська школа, збудована земством. За довгий час існування вона зазнавала реорганізацій та реформ. В 30-ті роки була реорганізована  в семирічку, а потім після війни в середню школу.
Школа завжди була осередком освіти, культури та духовності в селі. Вчителі в різний час проводили велику просвітницьку роботу серед населення, несли свої знання і культуру селянам, виховували високу моральність , утверджували в дітях гуманні початки міжлюдських стосунків.
Історія не зберегла імен тих перших вчителів, які працювали в земській школі, згодом – в Луговській (Олександропільській ) трудовій школі (1923 р.), в ШКМ (школі колгоспної молоді), 1936 р. До революції в селі було 2 вчителя з середньою освітою, а в 1937 році – 12 вчителів із середньою освітою, 3 – з вищою освітою. Директором школи семирічки був Квасоля Архип Данилович.
Коли нагрянула війна, жителі села – випускники школи – пішли на фронт захищати свою Батьківщину. Не стояли осторонь і вчителі...
В селі Олександропіль Солонянський райком партії залишив підривну групу на чолі з головою колгоспу Холодним Анатолієм Кіндратовичем. До її     складу входили молодий директор школи Желудько Михайло Андрійович, хімік за фахом, його дружина Желудько Ганна Корніївна, завуч школи, Усатий Андрій Устимович, інші вчителі школи.
У вересні 1941 року цю групу було викрито. Керівника групи Холодного А.К., директора школи Желудька М.А, завуча Усатого А.У. разом із сім’ями розстріляли за селом. А вчителів Канівця М.Ф. та Сідягу П.С. фашисти довго катували і вивезли в невідомому напрямку.
В післявоєнний період школа прийняла голих і холодних дітей, і вчителі зігріли їх своїм теплом, віддали їм не тільки свої знання, а й частину свого серця.
З великою шаною і повагою згадують односельці плеяду директорів Олександропільської СШ:
Дудко Наталія Євдокимівна ;
Сиволоб Василь Микитович;
Онуфрієнко Ілля Іларіонович;
Кувалдін Іван Семенович;
Гаркуша Віктор Іванович;
Плохий Іван Якович;
Макрович Григорій Васильович;
Скаленко Григорій Несторович;
Гончаров Гаврило Леонтійович;
Захарченко Володимир Іванович.
 В 70-ті роки був розширений основний корпус, добудовано 2 класні кімнати, заасфальтовано шкільне подвір’я.
В 1993 році було завершено будівництво нового двоповерхового корпусу школи. Школа газифікована. В старому приміщенні навчаються учні початкових класів, знаходяться шкільні майстерні, бібліотека  та дитячий садок.
В школі навчаються діти з села Олександропіля та навколишніх сіл: Петриківка, Тихе, Пропашне, Войкове. Підвіз учнів до школи здійснюється шкільним автобусом.
Навчально-виховний процес організований за блочно-семестровою системою. В школі є 14 навчальних кабінетів, функціонує комп’ютерний клас, в якому налічується 10 учнівських комп’ютерів, один вчительський, сервер, два комп’ютера адміністративного користування, які об’єднані в локальну мережу. Формування в учнів компетентностей з комунікативно-інформаційних технологій відбувається комплексно в урочний та позаурочний час (навчальний курс «Інформатика», курси за вибором).
Школа працює над проблемою: "Впровадження інноваційних технологій розвитку креативності учасників навчально-виховного процесу» ,яка є системною складовою обласної проблеми «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості».
Навчання та виховання спрямовані на розвиток здібностей учнів в процесі формування інноваційної особистості шляхом використання продуктивних технологій. Напрямок виховної діяльності навчального закладу - соціалізація учнів на основі  програми «Я - стверджуюсь». Це, з одного боку, формування в дітей  самоцінності людського життя та планування його як індивідуального життєвого проекту на основі технології життєтворчості; а з іншого - пояснення євроінтеграційних процесів розвитку України через створення шкільного євроклубу «Дивосвіт». В школі працює наукове товариство учнів «Співдружність», яке складається з 8 секцій. В них зайняті 30 здібних учнів.
В школі працюють 7 гуртків , в яких зайнято 105 учнів.
Комплекс методичних заходів спрямований на підвищення кваліфікаційного рівня педпрацівників школи на основі особистісно орієнтованої творчої взаємодії членів педколективу. Участь в районному та обласному ярмарках педагогічних досягнень освітян, фахові семінари, тематична курсова підготовка за напрямками перспективного розвитку школи , підготовка до експериментальної роботи за програмою «Випереджаюча освіта для сталого розвитку», використання інтерактивних форм підвищення кваліфікаційного рівня вчителів перевели науково-методичну роботу з педкадрами з масового на індивідуальний та груповий рівень. Адміністрація школи на районному рівні пропагувала досвід організації науково-методичної  роботи у формі динамічних творчих груп і впровадження інформаційних комунікативних технологій в НВП та управлінську діяльність.
З 2010-2011 рр. Олександропільська СШ - центр Олександропільського освітнього округу, в якому навчалися близько 80 учнів з 8 навколишніх сіл.

«  Серпень 2017  »